Kako postati fotograf

Preveliko začetnikov in tudi že izkušenih fotografov vse preveč razmišlja o opremi in je prepričan, da bo z boljšo opremo in z boljšim objektivom in z veliko količino posnetkov naredil boljše fotografije.
Skoraj najbolj pomembna stvar je opazovanje svetlobe in razumevanje, kako se bo različen vir ali smer svetlobe poznal na fotografiji.
Pri veliki količini fotografij postane problem analize; se pravi kje sem grešil in kje sem delal prav. Da moram jaz pregledati 1000 slik od kakega foto lova, ne bi prišel nikamor tri mesece preden bi vse obdelal, pa še sproti bi pozabil kako je bilo na terenu.
Seveda se po fotografiranju zgodba ne zaključi. Šele po analizi fotografij in po odkritju napak ali uspeha na kakšnem novem testnem načinu narediš korak naprej. Tudi pri fotografiji moraš vedno vedeti zakaj je takšna in kaj ti fotografija pove.
Pregovor “vaja dela mojstra” tudi tukaj velja vendar more bit vaja produktivna.

Kako postati pravi fotograf 7 ur Henrija Cartier-Bresson / foto šola | Koristni nasveti in zanimive informacije o kateri koli temi.

Za vajo se je treba pripravit, odit na teren naredit samo potrebno in potem to pregledati brez motečih elementov. Večkrat slišim “moral sem naredit še par teh posnetkov če je pa bila ful huda scena”, to se tudi meni dogaja ampak se usmerim samo na to po kar sem prišel. Nakar še po poti do doma razmišljam o temu kar sem delal.
Še na eno stvar ne smemo pozabiti, da glava potrebuje počitek. Včasih si je treba vzet čas in pustit aparat doma in se sprehoditi med motivi in opazovati svet okoli sebe. Velikokrat ostanem presenečen, ker na ta način vidim nove stvari, ker nisem napet. Na ta način, ko dam fotoaparate na stran nimam več problemov z obdobji, ko si brez idej. Te dneve si vzamem čas in pogledam tudi malo slikarske umetnosti ne pa samo fotografije.

 

Slika:

https://sl.legaltechnique.org/articles/fotoshkola/kak-stat-nastoyashim-fotografom-7-urokov-anri-karte-bressona-bull-novosti-v-fotografiyah.html